Dowiedz się więcej

Terapia ACP® w walce z tendinopatią, urazami więzadeł oraz mięśni

Struktury naszego układu mięśniowo-szkieletowego są codziennie poddawane obciążeniom mechanicznym, które mogą być przyczyną wielu urazów.

Poznaj bazę ekspertów

Znajdź gabinet, klinikę lub lekarza

Poznaj listę Partnerów, którzy wykorzystują terapię ACP®. Dołącz do europejskiej sieci profesjonalistów medycznych oferujących pacjentom najlepsze dostępne metody leczenia.

Zwróć uwagę na objawy

Ból pleców i kręgosłupa

Struktury naszego układu mięśniowo-szkieletowego są codziennie poddawane obciążeniom mechanicznym, które mogą być przyczyną wielu urazów. Są one spowodowane głównie nierównomiernym rozłożeniem ciężaru, przeciążeniem lub gwałtownymi uderzeniami zewnętrznymi  wynikającymi z nieodpowiednich ruchów lub wypadków.

Zwróć uwagę

Jak dochodzi do urazu?

Przyczyn urazów jest wiele, jednak do głównych zaliczamy:

Sprawdź

Obszary najczęściej dotykane bólem

Kolano

Tendinopatia rzepki/mięśnia czworogłowego, zerwanie więzadła krzyżowego.

Udo

Uraz mięśnia uda, uraz mięśnia przywodziciela.

Biodro

Tendinopatia mięśnia pośladkowego średniego.

Dłoń i nadgarstek

Zespół cieśni nadgarstka, uszkodzenie więzadła trójkątnego.

Ramię

Tendinopatia i rekonstrukcja stożka rotatorów, tendinopatia i uszkodzenie mięśnia dwugłowego ramienia, zapalenie nadkłykcia.

Stopa i kostka

Tendinopatia i zerwanie ścięgna Achillesa, zapalenie rozcięgna podeszwowego.

W jaki sposób?

Terapia ACP® w leczeniu uszkodzeń mięśni

Podobnie jak w przypadku leczenia urazów ścięgien i więzadeł, czynniki wzrostu skoncentrowane w PRP wspomagają gojenie się ran poprzez stymulację komórek niezbędnych do regeneracji. Ponadto PRP pomaga zmniejszać stany zapalne, poprawiać sprawność ruchową i łagodzić ból.

Wykazano, że zastrzyki PRP w połączeniu z programem rehabilitacji są bardziej skuteczne w leczeniu urazów mięśni niż sam program rehabilitacji. Oprócz biologicznego wkładu czynników wzrostu, terapie ACP® znacznie skracają czas powrotu do sportu u pacjentów po uszkodzeniu mięśnia I lub II stopnia.

W jaki sposób?

Terapia ACP® w leczeniu urazów ścięgien i więzadeł

Czynniki wzrostu skoncentrowane w osoczu bogatopłytkowym (PRP) wspomagają gojenie się ran poprzez stymulację komórek niezbędnych do regeneracji. Ponadto PRP odbudowuje strukturę włókien kolagenowych obecnych w ścięgnach, aby przywrócić ich funkcję. W urazach więzadeł osocze bogatopłytkowe nie tylko przyspiesza gojenie, ale także umożliwia wczesny powrót do siły funkcjonalnej.

Ponadto aktualne dane kliniczne sugerują, że zdolności regeneracyjne i przeciwzapalne PRP sprzyjają wczesnemu powrotowi do aktywności sportowej i zmniejszają objawy bólowe związane z tendinopatiami i urazami więzadeł.

Treści dla profesjonalistów medycznych

Po rozwinięciu z menu głównego zakładki „dla profesjonalisty” znajdziesz treści (w tym reklamy wyrobów medycznych) dedykowane wyłącznie osobom wykonującym zawód medyczny lub prowadzącym obrót wyrobami medycznymi. Jeśli należysz do tej grupy osób, wybierz „potwierdź” i przejdź do tych treści.

Scroll to Top