Poznaj produkt

Podwójna strzykawka Arthrex ACP Spine®

Terapia autologiczna w przewlekłym bólu grzbietowego odcinka kręgosłupa. Umożliwia regenerację – od działania przeciwzapalnego i związanego z tym blokowania procesów katabolicznych do immunomodulacji i procesów anabolicznych, które są napędzane przez czynniki wzrostu.

Podwójna strzykawka Arthrex ACP Spine®

Najważniejsze informacje

Na czym polega?

Terapia ACP® w leczeniu bólu grzbietowego odcinka kręgosłupa

Ból w grzbietowym odcinku kręgosłupa to powszechnie występująca dolegliwość. Badania wykazały, że w Niemczech 85% populacji przynajmniej raz w życiu cierpi na bóle kręgosłupa.

Choroby układu mięśniowo-szkieletowego są często spowodowane przewlekłym stanem zapalnym lub procesami zwyrodnieniowymi. Iniekcja osocza bogatopłytkowego (PRP) to metoda powszechnie stosowana w medycynie sportowej w przypadku leczenia zapalenia stawów, tendinopatii i ligamentozy. Przyczyny przewlekłego bólu kręgosłupa, jak również innych struktur fizjologicznych (więzadeł, stawów, chrząstek), są zasadniczo związane z bólem stawów. Podobne schematy leczenia i opcje, takie jak PRP, są zatem obiecującymi, nowymi narzędziami w leczeniu przewlekłego bólu kręgosłupa.

Poznaj obszary

Wskazania do stosowania

Artoza stawów międzykręgowych,

Ból śróddyskowy,

Iniekcje zewnątrzoponowe,

Staw krzyżowo-biodrowy.

Proces krok po kroku

Przygotowanie

pobranie krwi

wirowanie

separacja

produkt gotowy do iniekcji

Na czym polega?

Mechanizm działania

Działanie osocza bogatopłytkowego opiera się na biologii płytek krwi (trombocytów). Te bezjądrzaste komórki krwi można łatwo oddzielić od pozostałych składników krwi za pomocą wirowania. Płytki krwi zawierają wiele pęcherzyków, w których – według aktualnych badań – znajduje się 125 różnych cząsteczek niezbędnych w procesach regeneracji komórek i tkanek.

Te umożliwiające regenerację cząsteczki pełnią różne funkcje – od działania przeciwzapalnego i związanego z tym blokowania procesów katabolicznych do immunomodulacji i procesów anabolicznych, które są napędzane przez czynniki wzrostu.

Badania i edukacja

Dowiedz się wiecej

Jako Arthrex chcemy nie tylko dostarczać rozwiązań do pomocy pacjentom ale także uczestniczyć w postępie nauki. Prowadzimy badania i dzielimy się naszą wiedzą na globalnej stronie Artrex. 

Poznaj korzyści

Działanie czynników wzrostu

Dowiedz się więcej

Porozmawiaj z przedstawicielem

Poznaj możliwości współpracy

Treści dla profesjonalistów medycznych

Po rozwinięciu z menu głównego zakładki „dla profesjonalisty” znajdziesz treści (w tym reklamy wyrobów medycznych) dedykowane wyłącznie osobom wykonującym zawód medyczny lub prowadzącym obrót wyrobami medycznymi. Jeśli należysz do tej grupy osób, wybierz „potwierdź” i przejdź do tych treści.

Scroll to Top