Profesjonalne rozwiązanie dla Twoich pacjentów

Terapia osoczem bogatopłytkowym

Arthrex ACP (Autologous Conditioned Plasma – Kondycjonowane Osocze Autologiczne) jest nową formą zabiegu osoczem bogatopłytkowym PRP najwyższej jakości. Podwójna strzykawka umożliwia uzyskanie najwyższej jakości osocza bogatopłytkowego. Nowe parametry odwirowywania osocza oraz unikalna metoda aktywacji pozwala na osiągnięcie najwyższego stężenia czynników wzrostu w obrębie leczonych tkanek, bez bólu i pieczenia.

Obszary zastosowania terapii osoczem bogatopłytkowym

Regeneracja i szybszy powrót do pełnej sprawności

Istnieją główne obszary, w których terapia osoczem bogatopłytkowym może przynieść poprawę samopoczucia lub przyspieszy proces powrotu do zdrowia. 

stawy

Choroba zwyrodnieniowa stawów

łąkotka

Zmiany łąkotkowe

więzadła

Tendinopatia, urazy więzadeł i mięśni

kręgosłup

Bóle pleców i kręgosłupa

Kilka słów więcej

Czym jest ACP?

System ACP składa się z 2 zintegrowanych strzykawek i jest to obecnie najbardziej zaawansowany system przygotowania materiału pobranego przed zabiegiem dostępny w Polsce. 

Podwójna strzykawka umożliwia uzyskanie najwyższej jakości osocza bogatopłytkowego (osocze otrzymane w systemie podwójnej strzykawki Arthrex ACP zawiera stężenie płytek krwi zwiększone około 2,5 razy). Innowacyjny system 2 strzykawek w układzie zamkniętym bez antykoagulantów i aktywatorów chemicznych sprawia, że zabieg jako jedyny na rynku jest całkowicie bezbolesny. 

Poznaj bazę ekspertów

Znajdź gabinet, klinikę lub lekarza

Poznaj listę Partnerów, którzy wykorzystują terapię osoczem bogatopłytkowym. Dołącz do europejskiej sieci profesjonalistów medycznych oferujących pacjentom najlepsze dostępne metody leczenia.

Poznaj obszary

Korzyści z korzystania z terapii osoczem bogatopłytkowym?

Choroba zwyrodnieniowa stawów

Zabieg w wykorzystaniem PRP może załagodzić ból spowodowany chorobą zwyrodnieniową stawów. Terapia osoczem bogatopłytkowym może wspomóc regenerację i przeciwdziałać zwyrodnieniowym procesom zapalnym. Zabieg z wykorzystaniem PRP pozwala utrzymać i ochraniać komórki chrząstki oraz zmniejsza stan zapalny i ból stawów.

Zmiany łąkotkowe

Ponieważ łąkotka jest słabo unaczyniona, dostarczenie czynników wzrostu do uszkodzonego miejsca stymuluje aktywność komórkową i wspomaga proces gojenia. Wstrzyknięcie czynników wzrostu przyspiesza gojenie uszkodzenia łąkotki, a związane z tym wstrzyknięcie dostawowe chroni komórki chrząstki, jednocześnie zmniejszając stan zapalny i ból stawów.

Tendinopatia, urazy więzadeł i mięśni

PRP odbudowuje strukturę włókien kolagenowych obecnych w ścięgnach, aby przywrócić ich funkcję. W urazach więzadeł PRP nie tylko przyspiesza gojenie, ale także umożliwia wczesny powrót do siły funkcjonalnej. Podobnie jest w przypadku leczenia uszkodzeń mięśni. Osocze bogatopłytkowe pomaga zmniejszać stany zapalne, poprawiać sprawność ruchową i łagodzić ból.

Bóle pleców i kręgosłupa

Degeneracja struktur kręgowych powoduje zmiany w ich składzie komórkowym, tworząc nieprawidłowości morfologiczne i funkcjonalne. Struktury te mają minimalne wsparcie naczyniowe i niski potencjał regeneracyjny. Dzięki komórkowej stymulacji osocza bogatopłytkowego (PRP) zmniejsza się stan zapalny i ból oraz opóźnia się degeneracja chrząstki.

Badania i edukacja

Dowiedz się wiecej

Jako Arthrex chcemy nie tylko dostarczać rozwiązań do pomocy pacjentom ale także uczestniczyć w postępie nauki. Prowadzimy badania i dzielimy się naszą wiedzą na globalnej stronie Artrex. 

Krok po kroku

Jak wygląda zabieg?

Wsparcie w prowadzeniu terapii osoczem bogatopłytkowym

Poznaj produkty

Terapia osoczem bogatopłytkowym

Naturalna pomoc w leczeniu bólu pleców. W terapii osoczem bogatopłytkowym pozyskuje się te specjalne białka w wysokim stężeniu a następnie wprowadza do organizmu przez wstrzyknięcie, wykorzystując jego naturalne procesy regeneracyjne. W zależności od rodzaju urazu forma i częstotliwość podawania tych białek może się różnić.

Terapia osoczem bogatopłytkowym Spine

Miejscowe aplikowanie osocza bogatopłytkowego (PRP) to metoda powszechnie stosowana w medycynie sportowej w przypadku leczenia zapalenia stawów, tendinopatii i ligamentozy. Cząsteczki, które zawarte są w płytkach krwi umożliwiają szybszą regenerację organizmu i mają między innymi działanie przeciwzapalne.

Terapia Arthrex SVF®

Poprawa regeneracji organizmu i łagodzenie bólu stawów. W celu eliminowania przyczyny stanu zapalnego do tkanki podawać można składniki czynne biologiczne. Te składniki zawierają komórki macierzyste, które są w stanie odmłodzić przewlekle zapalną tkankę i zapewnić długotrwałe efekty regeneracyjne już po 1 aplikacji.

Terapia osoczem bogatopłytkowym z kwasem hialuronowym

W trakcie leczenia kwasem hialuronowym dochodzi do uzupełnienia ubytków tej substancji w stawie, co poprawia jakość mazi stawowej. Celem tej terapii jest minimalizacja stanu zapalnego i bólu, poprawa ruchomości, opóźnienie postępu choroby i konieczności wszczepienia protezy stawu oraz ograniczenie zapotrzebowania na leki przeciwbólowe, które mogą powodować działania niepożądane.

Terapia osoczem bogatopłytkowym AutoCart

Naturalna pomoc w regeneracji organizmu. Pomyślne tworzenie tkanki wymaga 3 głównych elementów: układu kostnego, czynników wzrostu i komórek regeneracyjnych. Składniki te tworzą tak zwaną „triadę uzdrawiającą”. Układ kostny jest potrzebny, aby zapewnić strukturę dla wzrostu tkanki. Zapewnia integralność mechaniczną i stanowi podłoże do wzrostu komórek.

Treści dla profesjonalistów medycznych

Po rozwinięciu z menu głównego zakładki „dla profesjonalisty” znajdziesz treści (w tym reklamy wyrobów medycznych) dedykowane wyłącznie osobom wykonującym zawód medyczny lub prowadzącym obrót wyrobami medycznymi. Jeśli należysz do tej grupy osób, wybierz „potwierdź” i przejdź do tych treści.

Scroll to Top