Poznaj produkt

Arthrex Hyalur® – biologiczny kwas hialuronowy

U pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów dochodzi do znaczącego pogorszenia właściwości wiskoelastycznych mazi stawowej. Prowadzi to do mechanicznego obciążenia stawu oraz zwyrodnienia chrząstki stawowej, co wywołuje ograniczenie ruchomości stawu i powoduje ból. Smarujące i pochłaniające wstrząsy właściwości produktu leczniczego Hyalur® przyczyniają się do złagodzenia dolegliwości bólowych i poprawiają ruchomość stawu. Efekt ten może utrzymywać się przez kilka miesięcy po cyklu terapii złożonym z 3 iniekcji dostawowych.

Podwójna strzykawka Arthrex ACP®

Najważniejsze informacje

Poznaj obszary

Wskazania do stosowania

Przywrócenie naturalnych wiskoelastycznych właściwości mazi stawowej (wiskosuplementacja),

Leczenie bólu i ograniczenia ruchomości,

Zwyrodnieniowe lub urazowe zmiany w obszarze stawu kolanowego.

Proces krok po kroku

Przygotowanie

pobranie krwi

wirowanie

separacja

produkt gotowy do iniekcji

Na czym polega?

Mechanizm działania

Arthrex Hyalur® stosowany jest przy:

  • Procesach zapalnych – działanie przeciwzapalne: hamuje ekspresję interleukiny 1β i powiązaną syntezę metaloproteinaz oraz reaktywnych gatunków tlenu,
  • Zwyrodnienie chrząstki – działanie chondroprotekcyjne: ogranicza apoptozę chondrocytów, nasilając jednocześnie ich proliferację oraz syntezę proteoglikanów i glikozaminoglikanów,
  • Niska jakość mazi stawowej – poprawa jakości mazi stawowej: sprzyja naturalnym procesom produkcji HA, ogranicza tarcie i chroni poprzez pochłanianie wstrząsów.

Badania i edukacja

Dowiedz się wiecej

Jako Arthrex chcemy nie tylko dostarczać rozwiązań do pomocy pacjentom ale także uczestniczyć w postępie nauki. Prowadzimy badania i dzielimy się naszą wiedzą na globalnej stronie Artrex. 

Poznaj korzyści

Działanie czynników wzrostu

Dowiedz się więcej

Porozmawiaj z przedstawicielem

Poznaj możliwości współpracy

Treści dla profesjonalistów medycznych

Po rozwinięciu z menu głównego zakładki „dla profesjonalisty” znajdziesz treści (w tym reklamy wyrobów medycznych) dedykowane wyłącznie osobom wykonującym zawód medyczny lub prowadzącym obrót wyrobami medycznymi. Jeśli należysz do tej grupy osób, wybierz „potwierdź” i przejdź do tych treści.

Scroll to Top