Poznaj produkt

Arthrex SVF® – komórki regeneracyjne

Komórki macierzyste pozyskiwane z tkanki tłuszczowej (AdSC), zlokalizowane we frakcji podporowo-naczyniowej (SVF®), posiadają podobne właściwości jak komórki macierzyste pozyskane ze szpiku kostnego. Mogą one różnicować się do komórek rozmaitych typów, takich jak komórki tkanki kostnej, tłuszczowej, chrzęstnej i mięśniowej, oraz wydzielać szereg cytokin i czynników wzrostu, jednak w porównaniu do komórek macierzystych pozyskiwanych ze szpiku kostnego, są one łatwiejsze do uzyskania do zastosowań klinicznych i charakteryzują się wyższą wydajnością izolacji.

Podwójna strzykawka Arthrex ACP®

Najważniejsze informacje

Poznaj obszary

Wskazania do stosowania

Łagodzenie miejscowych stanów zapalnych,

Zapobieganie włóknieniu tkanki,

Działanie antyapoptotyczne,

Wspomaganie angiogenezy i przebudowy tkanek,

Stymulacja rekrutacji i proliferacji endogennych komórek macierzystych,

Ograniczenie tworzenia osteofitów i stanu zapalnego maziówki,

Ograniczenie zwyrodnienia chrząstki.

Proces krok po kroku

Przygotowanie

pobranie tkanki tłuszczowej

izolacja przeszczepu tłuszczowego

przetwarzanie

produkt gotowy do iniekcji

Na czym polega?

Mechanizm działania

Poza multipotentnym potencjałem różnicowania komórki macierzyste pozyskiwane z tkanki tłuszczowej wydzielają również dużą liczbę cytokin i czynników wzrostu, takich jak czynnik wzrostu hepatocytów (HGF), interleukina 6 (IL-6) lub transformujący czynnik wzrostu beta 1 (TGF-β1), który wspomaga regenerację tkanki. SVF® zawiera także nieco komórek śródbłonka, komórek mięśni gładkich, erytrocytów, leukocytów, adipocytów i macierzy pozakomórkowej, która może stanowić tymczasowe rusztowanie zawierające również enzymy przebudowujące macierz.

Badania i edukacja

Dowiedz się wiecej

Jako Arthrex chcemy nie tylko dostarczać rozwiązań do pomocy pacjentom ale także uczestniczyć w postępie nauki. Prowadzimy badania i dzielimy się naszą wiedzą na globalnej stronie Artrex. 

Poznaj korzyści

Działanie czynników wzrostu

Dowiedz się więcej

Porozmawiaj z przedstawicielem

Poznaj możliwości współpracy

Treści dla profesjonalistów medycznych

Po rozwinięciu z menu głównego zakładki „dla profesjonalisty” znajdziesz treści (w tym reklamy wyrobów medycznych) dedykowane wyłącznie osobom wykonującym zawód medyczny lub prowadzącym obrót wyrobami medycznymi. Jeśli należysz do tej grupy osób, wybierz „potwierdź” i przejdź do tych treści.

Scroll to Top