Dane kontaktowe
Tel: 538 360 332
Mail: rejestracja@ortonika.pl
www: ortonika.pl
UL. IRENY KOSMOWSKIEJ 1B/4L, 20-815 LUBLIN
O usługach
PRP jest preparatem autologicznym, czyli aplikowane płytki krwi są otrzymywane z pobranej wcześniej krwi pełnej od tego samego chorego. Krew jest pobierana na kilkadziesiąt minut przed podaniem i jej procedura nie różni się od pobrania krwi na badania laboratoryjne. PRP otrzymywane jest w procesie wirowania krwi pełnej, w trakcie którego otrzymujemy poprzez sedymentację frakcję płytkową. Dzięki specjalnym zestawom płytki krwi zostają oddzielone od pozostałych elementów morfotycznych krwi i częściowo również od osocza.
Po przygotowaniu preparatu PRP, zagęszczone płytki krwi są aplikowane pacjentowi w postaci iniekcji, w miejsce uszkodzenia. Istotne dla całego procesu leczenia jest podawanie koncentratu płytek pod kontrolą usg, zwłaszcza do miejsc położonych głęboko i na niewielkim obszarze. Zapewnia ono bezpieczne i dokładne podanie płytek w strefę uszkodzena.
Należy pamiętać, że pacjenci zgłaszający się z powodu chorób kończyny dolnej muszą przyjść na podanie zaopatrzeni w kule łokciowe. Chorzy z chorobami kończyn górnych mogą potrzebować temblaka lub innej specjalistycznej ortezy. Szczegółowe informacje na temat rodzaju oraz okresu stosowania unieruchomienia uzyskają Państwo podczas wizyty kwalifikacyjnej. Pacjent po podaniu PRP najczęściej nie jest w stanie sam prowadzić samochodu. Większość pacjentów przez pierwsze kilka dni w miejscu podania koncentratu bogatopłytkowego zgłasza dolegliwości bólowe.
Ważne jest aby nie stosować w terapii p/bólowej leków z grupy NLPZ. Terapia płytkopochodnymi czynnikami wzrostu (PRP) znalazła zastosowanie w leczeniu:
- tendinopatii ścięgien mięśni stożka rotatorów,
- entezopatii prostowników nadgarstka (łokieć tenisisty),
- entezopatii zginaczy nadgarstka (łokieć golfisty),
- tendinopatii i entezopatii ścięgna mięśnia czworogłowego,
- entezopatii i tendinopatii więzadła rzepki,
- entezopatii i tendinopatii ścięgna Achillesa,
- entezopatii rozcięgna podeszwowego,
- entezopatii przyczepów bliższych zginaczy krótkich palców.
O gabinecie
Jesteśmy zespołem specjalistów, który cechuje kompleksowe podejście do pacjenta. Zajmujemy się diagnostyką, leczeniem operacyjnym i rehabilitacją pacjentów z urazami i schorzeniami narządu ruchu. Podchodzimy do naszej pracy z pasją i zaangażowaniem. Lubimy to, co robimy. Dokładamy wszelkich starań, aby leczenie chorego odbywało się na wysokim poziomie. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie, poświęcając mu całą naszą uwagę. Praca w niewielkim, ale w pełni samowystarczalnym zespole pozwala nawiązać indywidualne relacje z pacjentem i otoczyć go szczególną opieką. Stoi za nami wiele lat doświadczenia. Uczestnictwo w licznych kursach i szkoleniach, kształcenie indywidualne oraz nieustanna praca z pacjentem podnoszą nasze kwalifikacje zawodowe. Wykorzystując nasze doświadczenie rozwiązujemy problemy naszych pacjentów i odpowiadamy na ich potrzeby.